Sportfixaren
- Med Bollkontroll

Spelprogram div 5 – Damer utan målvakt våren 2018

Uppdaterat 180423

Slutspel vår 2018 söndag den 20 maj

De fyra första lagen i div 1-5 spelar semifinal. Lag 5-8 spelar om placering och nedflyttning, 
poolspel med två matcher i div 5. De två första lagen i div 2-5 flyttas upp en division till hösten. 
De två sista lagen i slutspelet flyttas ned. 

Innebandy div 5 dam  Semifinal A-slutspel                                     
  1  19:15  Purple Pain          - Kökkenmöddorna        Bana 1                                     
  2  19:15  Wärmdö United        - Boll-i-wood           Bana 2
Final/match om 3:e plats
  3  19:45  Segrare match 1      - Segrare match 2       Bana 1                                     
  4  19:45  Förlorare match 1    - Förlorare match 2     Bana 2                                     
Match om 5-7 plats B-slutspel poolspel
  5  18:15  TFC Mammor           - Abraham co            Bana 4
  6  18:45  Abraham co           - Hökis                 Bana 4
  7  19:15  Hökis                - TFC Mammor            Bana 4

I Damer div 5                                                                                       
                                                                                                    
Abraham co                 Svart         
Boll-i-wood                Lila          
Hökis                      Turkos        
Kökkenmöddorna             Lila          
Purple Pain                Lila          
TFC Mammor                 Svart         
Wärmdö United              Blå           
                                                                                                    
Datum  2018-01-21                                                                                   
  3  20.14  Wärmdö United        - Hökis                 Bana 2                                     
  4  20.14  Boll-i-wood          - Purple Pain           Bana 3                                     
 23  20.14  TFC Mammor           - Kökkenmöddorna        Bana 1                                     
 11  20.45  TFC Mammor           - Hökis                 Bana 1                                     
 31  20.45  Boll-i-wood          - Kökkenmöddorna        Bana 3                                     
 33  20.45  Wärmdö United        - Purple Pain           Bana 2                                     
Datum  2018-01-28                                                                                   
 15  17.44  Hökis                - Abraham co            Bana 2                                     
 27  17.44  Wärmdö United        - TFC Mammor            Bana 1                                     
 35  17.44  Purple Pain          - Kökkenmöddorna        Bana 3                                     
 17  18.15  Purple Pain          - Hökis                 Bana 4                                     
 19  18.15  TFC Mammor           - Abraham co            Bana 2                                     
 37  18.15  Kökkenmöddorna       - Wärmdö United         Bana 3                                     
Datum  2018-02-11                                                                                   
 14  19.12  Kökkenmöddorna       - Purple Pain           Bana 1                                     
 21  19.12  Boll-i-wood          - Wärmdö United         Bana 2                                     
  2  19.43  Kökkenmöddorna       - TFC Mammor            Bana 1                                     
 39  19.43  Boll-i-wood          - Abraham co            Bana 2                                     
  9  20.14  Wärmdö United        - Abraham co            Bana 2                                     
 29  20.14  TFC Mammor           - Purple Pain           Bana 1                                     
Datum  2018-03-04                                                                                   
  6  17.44  TFC Mammor           - Wärmdö United         Bana 1                                     
 22  17.44  Purple Pain          - Abraham co            Bana 3                                     
 28  17.44  Boll-i-wood          - Hökis                 Bana 2                                     
 13  18.15  Boll-i-wood          - TFC Mammor            Bana 4                                     
 30  18.15  Abraham co           - Wärmdö United         Bana 3                                     
 38  18.15  Hökis                - Purple Pain           Bana 2                                     
Datum  2018-03-11                                                                                   
 16  20.14  Wärmdö United        - Kökkenmöddorna        Bana 4                                     
 40  20.14  Abraham co           - TFC Mammor            Bana 3                                     
 18  20.45  Abraham co           - Boll-i-wood           Bana 3                                     
 24  20.45  Hökis                - Wärmdö United         Bana 4                                     
 34  21.16  TFC Mammor           - Boll-i-wood           Bana 3                                     
 41  21.16  Kökkenmöddorna       - Hökis                 Bana 4                                     
Datum  2018-04-08                                                                                   
 20  19.12  Hökis                - Kökkenmöddorna        Bana 2                                     
 25  19.12  Purple Pain          - Boll-i-wood           Bana 1                                     
 12  19.43  Purple Pain          - Wärmdö United         Bana 1                                     
 36  19.43  Abraham co           - Hökis                 Bana 2                                     
  5  20.14  Abraham co           - Kökkenmöddorna        Bana 2                                     
 42  20.14  Wärmdö United        - Boll-i-wood           Bana 1                                     
Datum  2018-04-22                                                                                   
 32  17:44  Hökis                - TFC Mammor            Bana 4                                     
  8  18:15  Purple Pain          - TFC Mammor            Bana 4                                     
  1  17.44  Abraham co           - Purple Pain           Bana 3                                     
 10  17.44  Kökkenmöddorna       - Boll-i-wood           Bana 2                                     
  7  18.15  Hökis                - Boll-i-wood           Bana 1                                     
 26  18.15  Kökkenmöddorna       - Abraham co            Bana 2                                     

Slutspel/Cuper
Slutspel för Dam div 5, A-slutspel den 20 maj kl 19:15 och B-slutspel kl 18:15

Sportfixaren Cup tisdag spelas den 20 februari
Sportfixaren Cup söndag spelas den 18 mars