Sportfixaren
- Med Bollkontroll

Spelprogram div 1 – Herrar utan målvakt våren 2018

Uppdaterat den 29 december 2017

Slutspel vår 2018 söndag den 6 maj

Spelprogram herrar utan målvakt
De fyra första lagen spelar semifinal. Lag 5-8 spelar om placering och nedflyttning. 
De två sista lagen riskerar att åka ur.

Innebandy div 1 herr  Semifinal A-slutspel                                     
  1  15:40  Sportbladet          - S2                    Bana 1 
  2  15:40  No Fear/Jim´s        - SC Devils             Bana 2
Final/match om 3:e plats
  3  16:10  Segrare match 1      - Segrare match 2       Bana 1
  4  16:10  Förlorare match 1    - Förlorare match 2     Bana 2 
Match om 5-8 plats B-slutspel
  5  15:40  Härnö Boys           - The Fit Team          Bana 3
  6  15:40  Globe IF             - Sköndals Norra IBK    Bana 4
  7  16:10  Segrare match 5      - Segrare match 6       Bana 3
  8  16:10  Förlorare match 5    - Förlorare match 6     Bana 4

IB Herr div 1                                                                                       
                                                                                                    
Globe IF                   Svartröd      
Härnö Boys                 Vit           
No Fear/Jim´s              Svart         
S2                         Rosa          
SC Devils                  Röd           
Sköndals Norra IBK         Gul           
Sportbladet                Rosa          
The Fit Team               Röd           
                                                                                                    
Datum  2018-01-14                                                                                   
  1  15.40  Globe IF             - S2                    Bana 3                                     
  2  15.40  Härnö Boys           - No Fear/Jim´s         Bana 2                                     
  3  15.40  Sportbladet          - The Fit Team          Bana 4                                     
  4  15.40  SC Devils            - Sköndals Norra IBK    Bana 1                                     
  5  16.11  No Fear/Jim´s        - Globe IF              Bana 2                                     
  6  16.11  Sköndals Norra IBK   - Härnö Boys            Bana 1                                     
  7  16.11  Sportbladet          - S2                    Bana 3                                     
  8  16.11  SC Devils            - The Fit Team          Bana 4                                     
Datum  2018-01-28                                                                                   
  9  20.14  Globe IF             - Sportbladet           Bana 3                                     
 10  20.14  Härnö Boys           - SC Devils             Bana 4                                     
 11  20.14  S2                   - No Fear/Jim´s         Bana 2                                     
 12  20.14  The Fit Team         - Sköndals Norra IBK    Bana 1                                     
 13  20.45  Sportbladet          - Härnö Boys            Bana 4                                     
 14  20.45  Globe IF             - SC Devils             Bana 3                                     
 15  20.45  S2                   - Sköndals Norra IBK    Bana 2                                     
 16  20.45  No Fear/Jim´s        - The Fit Team          Bana 1                                     
Datum  2018-02-11                                                                                   
 17  15.40  Sköndals Norra IBK   - Sportbladet           Bana 1                                     
 18  15.40  SC Devils            - No Fear/Jim´s         Bana 2                                     
 19  15.40  Härnö Boys           - S2                    Bana 3                                     
 20  15.40  The Fit Team         - Globe IF              Bana 4                                     
 21  16.11  No Fear/Jim´s        - Sköndals Norra IBK    Bana 1                                     
 22  16.11  Sportbladet          - SC Devils             Bana 2                                     
 23  16.11  S2                   - The Fit Team          Bana 3                                     
 24  16.11  Globe IF             - Härnö Boys            Bana 4                                     
Datum  2018-03-04                                                                                   
 25  19.12  No Fear/Jim´s        - Sportbladet           Bana 3                                     
 26  19.12  SC Devils            - S2                    Bana 2                                     
 27  19.12  Sköndals Norra IBK   - Globe IF              Bana 1                                     
 28  19.12  The Fit Team         - Härnö Boys            Bana 4                                     
 29  19.43  S2                   - Globe IF              Bana 2                                     
 30  19.43  No Fear/Jim´s        - Härnö Boys            Bana 3                                     
 31  19.43  The Fit Team         - Sportbladet           Bana 4                                     
 32  19.43  Sköndals Norra IBK   - SC Devils             Bana 1                                     
Datum  2018-03-25                                                                                   
 33  15.40  Globe IF             - No Fear/Jim´s         Bana 3                                     
 34  15.40  Härnö Boys           - Sköndals Norra IBK    Bana 2                                     
 35  15.40  S2                   - Sportbladet           Bana 4                                     
 36  15.40  The Fit Team         - SC Devils             Bana 1                                     
 37  16.11  Sportbladet          - Globe IF              Bana 4                                     
 38  16.11  SC Devils            - Härnö Boys            Bana 2                                     
 39  16.11  No Fear/Jim´s        - S2                    Bana 3                                     
 40  16.11  Sköndals Norra IBK   - The Fit Team          Bana 1                                     
Datum  2018-04-15                                                                                   
 41  19.12  Härnö Boys           - Sportbladet           Bana 3                                     
 42  19.12  SC Devils            - Globe IF              Bana 2                                     
 43  19.12  Sköndals Norra IBK   - S2                    Bana 4                                     
 44  19.12  The Fit Team         - No Fear/Jim´s         Bana 1                                     
 45  19.43  Sportbladet          - Sköndals Norra IBK    Bana 3                                     
 46  19.43  No Fear/Jim´s        - SC Devils             Bana 2                                     
 47  19.43  S2                   - Härnö Boys            Bana 4                                     
 48  19.43  Globe IF             - The Fit Team          Bana 1                                     
Datum  2018-04-29                                                                                   
 49  20.14  Sköndals Norra IBK   - No Fear/Jim´s         Bana 4                                     
 50  20.14  SC Devils            - Sportbladet           Bana 2                                     
 51  20.14  The Fit Team         - S2                    Bana 1                                     
 52  20.14  Härnö Boys           - Globe IF              Bana 3                                     
 53  20.45  Sportbladet          - No Fear/Jim´s         Bana 2                                     
 54  20.45  S2                   - SC Devils             Bana 1                                     
 55  20.45  Globe IF             - Sköndals Norra IBK    Bana 3                                     
 56  20.45  Härnö Boys           - The Fit Team          Bana 4                                     

Slutspel/Cuper
Slutspel för Herr Div 1, A-B slutspel den 6 maj kl 15:40

Sportfixaren Cup tisdag spelas den 20 februari
Sportfixaren Cup söndag spelas den 18 mars