Sportfixaren
- Med Bollkontroll

Div 3 Tisdag – Spelprogram Herrar utan målvakt våren 2018

Uppdaterat 180418

Slutspel vår 2018 tisdag den 8 maj

I alla divisioner på tisdagarna spelar de fyra första lagen om segern och de fyra sista lagen
om placeringar, de två sista lagen riskerar nedflyttning till lägre serie, alla matcher måste 
avgöras. I slutspelet gäller "sudden", max 3 min. Därefter straffar. 
De två första lagen i div 2-3 går upp en serie till hösten.

Innebandy div 3 tisdag herr A-slutspel
Semifinal A-slutspel                                     
  1  19:05  The Fit Team         - Nature Cowboys        Bana 1                                     
  2  19:05  Sportbibeln          - Långbrodalsskolan     Bana 2
Final/match om 3:e plats
  3  19:35  Segrare match 1      - Segrare match 2       Bana 2                                     
  4  19:35  Förlorare match 1    - Förlorare match 2     Bana 1 

Slutspel vår 2017 tisdag den 15 maj

Innebandy div 3 tisdag herr B-slutspel
Semifinal B-slutspel                                     
  1  21:20  Pansarvagnarna       - NIB                   Bana 1                                     
  2  21:20  Dynamo IK            - Påhlmans              Bana 2
Final/match om 3:e plats
  3  21:50  Segrare match 1      - Segrare match 2       Bana 2                                     
  4  21:50  Förlorare match 1    - Förlorare match 2     Bana 1 

Div 3 tisdag
        
Dynamo IK                  Gul           
Långbrodalsskolan          Vit           
Nature Cowboys             Röd           
NIB                        Orange        
Pansarvagnarna             Blå           
Påhlmans                   Vit           
Sportbibeln                Vit           
The Fit Team               Svart         
        
Datum  2018-01-16                                                                                   
  9  21.05  Pansarvagnarna       - Påhlmans              Bana 2                                     
 10  21.05  Sportbibeln          - Dynamo IK             Bana 1                                     
 13  21.35  Påhlmans             - Sportbibeln           Bana 2                                     
 14  21.35  Pansarvagnarna       - Dynamo IK             Bana 1                                     
Datum  2018-01-23                                                                                   
  1  19.05  Pansarvagnarna       - Nature Cowboys        Bana 1                                     
  2  19.05  Sportbibeln          - The Fit Team          Bana 2                                     
  5  19.35  The Fit Team         - Pansarvagnarna        Bana 1                                     
  6  19.35  Långbrodalsskolan    - Sportbibeln           Bana 2                                     
  7  20.05  Påhlmans             - Nature Cowboys        Bana 2                                     
  8  20.05  Dynamo IK            - NIB                   Bana 1                                     
  3  20.35  Påhlmans             - NIB                   Bana 1                                     
  4  20.35  Dynamo IK            - Långbrodalsskolan     Bana 2                                     
Datum  2018-01-30                                                                                   
 26  21.05  Dynamo IK            - Nature Cowboys        Bana 1                                     
 27  21.05  Långbrodalsskolan    - Pansarvagnarna        Bana 2                                     
 29  21.35  Nature Cowboys       - Pansarvagnarna        Bana 1                                     
 32  21.35  Långbrodalsskolan    - Dynamo IK             Bana 2                                     
Datum  2018-02-06                                                                                   
 11  21.05  Nature Cowboys       - The Fit Team          Bana 1                                     
 12  21.05  NIB                  - Långbrodalsskolan     Bana 2                                     
 15  21.35  Nature Cowboys       - Långbrodalsskolan     Bana 2                                     
 16  21.35  The Fit Team         - NIB                   Bana 1                                     
Datum  2018-02-13                                                                                   
 17  19.05  Långbrodalsskolan    - Påhlmans              Bana 2                                     
 18  19.05  Dynamo IK            - The Fit Team          Bana 1                                     
 21  19.35  The Fit Team         - Långbrodalsskolan     Bana 2                                     
 22  19.35  Påhlmans             - Dynamo IK             Bana 1                                     
 19  20.05  Sportbibeln          - Nature Cowboys        Bana 2                                     
 20  20.05  NIB                  - Pansarvagnarna        Bana 1                                     
 23  20.35  Nature Cowboys       - NIB                   Bana 2                                     
 24  20.35  Pansarvagnarna       - Sportbibeln           Bana 1                                     
Datum  2018-03-06                                                                                   
 25  21.05  The Fit Team         - Påhlmans              Bana 2                                     
 28  21.05  NIB                  - Sportbibeln           Bana 1                                     
 30  21.35  The Fit Team         - Sportbibeln           Bana 1                                     
 31  21.35  NIB                  - Påhlmans              Bana 2                                     
Datum  2018-03-20                                                                                   
 33  19.05  Pansarvagnarna       - The Fit Team          Bana 1                                     
 34  19.05  Sportbibeln          - Långbrodalsskolan     Bana 2                                     
 37  19.35  Påhlmans             - Pansarvagnarna        Bana 1                                     
 38  19.35  Dynamo IK            - Sportbibeln           Bana 2                                     
 39  20.05  The Fit Team         - Nature Cowboys        Bana 1                                     
 40  20.05  Långbrodalsskolan    - NIB                   Bana 2                                     
 35  20.35  Nature Cowboys       - Påhlmans              Bana 2                                     
 36  20.35  NIB                  - Dynamo IK             Bana 1                                     
Datum  2018-04-03                                                                                   
 41  21.05  Sportbibeln          - Påhlmans              Bana 2                                     
 43  21.05  Långbrodalsskolan    - Nature Cowboys        Bana 1                                     
 45  21.35  Påhlmans             - Långbrodalsskolan     Bana 2                                     
 47  21.35  Nature Cowboys       - Sportbibeln           Bana 1                                     
Datum  2018-04-10                                                                                   
 50  19.05  Dynamo IK            - Påhlmans              Bana 2                                     
 51  19.05  NIB                  - Nature Cowboys        Bana 1                                     
 53  19.35  Påhlmans             - The Fit Team          Bana 2                                     
 54  19.35  Nature Cowboys       - Dynamo IK             Bana 1                                     
 55  20.05  Pansarvagnarna       - Långbrodalsskolan     Bana 1                                     
 56  20.05  Sportbibeln          - NIB                   Bana 2                                     
 49  20.35  Långbrodalsskolan    - The Fit Team          Bana 2                                     
 52  20.35  Sportbibeln          - Pansarvagnarna        Bana 1                                     
Datum  2018-04-17                                                                                   
 42  21.05  Dynamo IK            - Pansarvagnarna        Bana 1                                     
 44  21.05  NIB                  - The Fit Team          Bana 2                                     
 46  21.35  The Fit Team         - Dynamo IK             Bana 2                                     
 48  21.35  Pansarvagnarna       - NIB                   Bana 1                                     

Slutspel/Cuper
Slutspel för Herr Div 1, A-B slutspel den 8 maj	 
Slutspel för Herr Div 2, A-B slutspel den 15 maj
Slutspel för Herr Div 3, A slutspel den 8 maj
Slutspel för Herr Div 3, B slutspel den 15 maj

Sportfixaren Cup tisdag spelas den 20 februari