Sportfixaren
- Med Bollkontroll

Div 2 Tisdag – Spelprogram Herrar utan målvakt våren 2018

Uppdaterat 180424

Slutspel vår 2018 tisdag den 15 maj

Innebandy div 2 tisdag herr A-slutspel
Semifinal A-slutspel                                     
  1  19:05  Doppskos vänner      - IFK Spaden            Bana 1                                     
  2  19:05  Jobway	         - ABC United            Bana 2
Final/match om 3:e plats
  3  19:35  Segrare match 1      - Segrare match 2       Bana 2                                     
  4  19:35  Förlorare match 1    - Förlorare match 2     Bana 1 

Innebandy div 2 tisdag herr B-slutspel
Semifinal B-slutspel                                     
  1  20:15  Albinoleffe          - Tyskland              Bana 1                                     
  2  20:15  Boll&Beer            - Astrids               Bana 2
Final/match om 3:e plats
  3  20:45  Segrare match 1      - Segrare match 2       Bana 2                                     
  4  20:45  Förlorare match 1    - Förlorare match 2     Bana 1 

Div 2 tisdag
        
ABC United                 Svart         
Albinoleffe                Blå           
Astrids                    Vit           
Boll & Beer                Vit           
Doppskos vänner            Svart         
IFK Spaden                 Lila          
Jobway                     Orange        
Tyskland                   Vit

Datum  2018-01-09                                                                                   
  9  21.05  Albinoleffe          - Astrids               Bana 2                                     
 10  21.05  Boll & Beer          - IFK Spaden            Bana 1                                     
 13  21.35  Astrids              - Boll & Beer           Bana 1                                     
 14  21.35  Albinoleffe          - IFK Spaden            Bana 2                                     
Datum  2018-01-16                                                                                   
  1  19.05  Albinoleffe          - Tyskland              Bana 1                                     
  2  19.05  Boll & Beer          - ABC United            Bana 2                                     
  5  19.35  ABC United           - Albinoleffe           Bana 2                                     
  6  19.35  Jobway               - Boll & Beer           Bana 1                                     
  7  20.05  Astrids              - Tyskland              Bana 2                                     
  8  20.05  IFK Spaden           - Doppskos vänner       Bana 1                                     
  3  20.35  Astrids              - Doppskos vänner       Bana 2                                     
  4  20.35  IFK Spaden           - Jobway                Bana 1                                     
Datum  2018-02-06                                                                                   
 19  19.05  Boll & Beer          - Tyskland              Bana 1                                     
 20  19.05  Doppskos vänner      - Albinoleffe           Bana 2                                     
 23  19.35  Tyskland             - Doppskos vänner       Bana 2                                     
 24  19.35  Albinoleffe          - Boll & Beer           Bana 1                                     
 17  20.05  Jobway               - Astrids               Bana 2                                     
 18  20.05  IFK Spaden           - ABC United            Bana 1                                     
 21  20.35  ABC United           - Jobway                Bana 1                                     
 22  20.35  Astrids              - IFK Spaden            Bana 2                                     
Datum  2018-02-13                                                                                   
 11  21.05  Tyskland             - ABC United            Bana 2                                     
 12  21.05  Doppskos vänner      - Jobway                Bana 1                                     
 15  21.35  Tyskland             - Jobway                Bana 2                                     
 16  21.35  ABC United           - Doppskos vänner       Bana 1                                     
Datum  2018-03-13                                                                                   
 33  19.05  Albinoleffe          - ABC United            Bana 2                                     
 34  19.05  Boll & Beer          - Jobway                Bana 1                                     
 37  19.35  Astrids              - Albinoleffe           Bana 2                                     
 38  19.35  IFK Spaden           - Boll & Beer           Bana 1                                     
 39  20.05  ABC United           - Tyskland              Bana 1                                     
 40  20.05  Jobway               - Doppskos vänner       Bana 2                                     
 35  20.35  Tyskland             - Astrids               Bana 2                                     
 36  20.35  Doppskos vänner      - IFK Spaden            Bana 1                                     
Datum  2018-03-27                                                                                   
 26  21.05  IFK Spaden           - Tyskland              Bana 1                                     
 27  21.05  Jobway               - Albinoleffe           Bana 2                                     
 29  21.35  Tyskland             - Albinoleffe           Bana 2                                     
 32  21.35  Jobway               - IFK Spaden            Bana 1                                     
Datum  2018-04-03                                                                                   
 45  19.05  Astrids              - Jobway                Bana 2                                     
 47  19.05  Tyskland             - Boll & Beer           Bana 1                                     
 41  19.35  Boll & Beer          - Astrids               Bana 1                                     
 43  19.35  Jobway               - Tyskland              Bana 2                                     
 42  20.05  IFK Spaden           - Albinoleffe           Bana 1                                     
 44  20.05  Doppskos vänner      - ABC United            Bana 2                                     
 46  20.35  ABC United           - IFK Spaden            Bana 1                                     
 48  20.35  Albinoleffe          - Doppskos vänner       Bana 2                                     
Datum  2018-04-10                                                                                   
 25  21.05  ABC United           - Astrids               Bana 2                                     
 28  21.05  Doppskos vänner      - Boll & Beer           Bana 1                                     
 30  21.35  ABC United           - Boll & Beer           Bana 1                                     
 31  21.35  Doppskos vänner      - Astrids               Bana 2                                     



Datum  2018-04-24                                                                                   
 50  19.05  IFK Spaden           - Astrids               Bana 1                                     
 51  19.05  Doppskos vänner      - Tyskland              Bana 2                                     
 53  19.35  Astrids              - ABC United            Bana 2                                     
 54  19.35  Tyskland             - IFK Spaden            Bana 1                                     
 55  20.05  Albinoleffe          - Jobway                Bana 1                                     
 56  20.05  Boll & Beer          - Doppskos vänner       Bana 2                                     
 49  20.35  Jobway               - ABC United            Bana 2                                     
 52  20.35  Boll & Beer          - Albinoleffe           Bana 1                                     

Slutspel/Cuper
Slutspel för Herr Div 1, A-B slutspel den 8 maj	 
Slutspel för Herr Div 2, A-B slutspel den 15 maj
Slutspel för Herr Div 3, A slutspel den 8 maj
Slutspel för Herr Div 3, B slutspel den 15 maj

Sportfixaren Cup tisdag spelas den 20 februari